W SKŁAD GRUPY FINGROW WCHODZI FUNDUSZ INWESTYCYJNY

biznes inwestycje

FINGROW CARS należy do grupy FINGROW CONSULTING GROUP SA

FAQ

Co da mi współpraca z Fingrow Cars?

 

Posiadanie samochodu jest w dzisiejszych czasach nieodzowne, ale też kosztowne i nastręczające wielu problemów. Z doniesień medialnych wynika, że składka OC sukcesywnie rośnie. Do tego należy doliczyć wydatki związane z eksploatacją samochodu, np. konieczność wymiany opon czy regularnego przeprowadzania przeglądów technicznych. Współpraca z Fingrow Cars pozwoli Ci uwolnić się od tych problemów za sprawą najmu długoterminowego.

 

Jakie korzyści wynikają z najmu długoterminowego?

 

Od 1 lipca 2015 roku obowiązuje ustawa dotycząca zmiany zasad odliczania podatku VAT od aut firmowych oraz związanych z nimi wydatków. W jaki sposób przedsiębiorca może na tym zyskać? Polskie prawo, poza leasingiem oraz kupnem auta na kredyt, dopuszcza także opcję wynajmu długoterminowego. To rozwiązanie pod kątem finansowym okazuje się najkorzystniejsze.

 

Wynajem długoterminowy samochodu przeważnie obejmuje okres od 1 miesiąca nawet do 5 lat. Taka forma użytkowania pojazdu to w perspektywie czasowej znaczna oszczędność pieniędzy. Całkowity koszt wynajmu samochodu jest o ok. 25–35 proc. niższy niż ma to miejsce w przypadku wypożyczenia auta na krótki okres czasu. Największa korzyść polega na tym, że przedsiębiorca zyskuje możliwość precyzyjnego zarządzania kosztami floty firmowej.

 

Czym najem długoterminowy różni się od leasingu?

 

Wynajem długoterminowy jest usługą zbliżoną do leasingu, ponieważ firma nie dysponuje autem na własność, ale płaci wypożyczalni za możliwość jego użytkowania. Jednak, co najistotniejsze, w przypadku wynajmu samochodu przedsiębiorca nie musi martwić się o bieżącą obsługę samochodu, serwisowanie czy ubezpieczenie. Kwota uzgodniona w umowie wynajmu obejmuje bowiem nie tylko wynajem pojazdu, ale także jego kompleksową obsługę.

 

W przypadku najmu długoterminowego użytkownik pojazdu nie zostanie zaskoczony kosztami utrzymania samochodu, ponieważ wszelkie warunki, w tym finansowe, zostają ustalone na początku i zapisane w umowie. Przewaga wynajmu nad leasingiem polega także na tym, że wypożyczenie auta na dłuższy okres czasu nie wpływa na zmianę zdolności kredytowej właściciela firmy, a w przypadku awarii otrzymuje on auto zastępcze. Dzięki temu firma może przez cały czas funkcjonować sprawnie i efektywnie.

 

W jaki sposób mogę wymienić albo kupić wcześniej wynajmowany samochód?

 

Oferujemy Ci możliwość bezproblemowej wymiany samochodu po 36 albo 48 miesiącach. Co to oznacza dla Ciebie? Że nie musisz szukać potencjalnego kupca samochodu i martwić się wydatkami związanymi z nabyciem nowego pojazdu. Po prostu wybierasz samochód z naszej oferty – mniejszy, większy, w zależności od potrzeb – i cieszysz się nowymi doznaniami. Możesz też zostać właścicielem auta poprzez spłatę jednorazową albo rozłożoną na raty. To Ty decydujesz.